صفحه نخست | انواع غذا | انواع شیرینی | انواع دسر | هنر پذیرایی و نکات آشپزی | Iranian Foods

۱۳۸۸ خرداد ۱۶, شنبه

کوکو دو رنگ

مواد لازم
این کوکو از مواد دو کوکوی سبزی و سیب زمینی تهیه می شود.
برای کوکو سبزی
1 . سبزی کوکو - 500 گرم با چند ساقه برگ کاهو
2 . تخم مرغ - 2 تا 3 عدد (بستگی به درشتی تخم مرغ دارد)
3 . نمک و فلفل به قدر کافی
4 . جوش شیرین نصف قاشق چایخوری (یا بکین پادر نصف قاشق مربخوری)
برای کوکو سیب زمینی
1 . سیب زمینی - 500 گرم
2 . تخم مرغ - 2 تا 3 عدد (بستگی به درشتی تخم مرغ دارد)
3 . زعفران سائیده به مقدار کم
4 . نمک و فلفل بقدر کافی
5 . روغن مایع - 150 گرم (یک لیوان سرخالی)
6 . بکین پادر - نصف قاشق مرباخوری
طرز تهیه
ابتدا سیب زمینی را پوست کنده،می شوییم و با مقداری آب و کمی نمک می گذاریم،کاملا بپزد و آن را از چرخ رد می کنیم بعد کوکوی سبزی را تهیه می نماییم.
سبزی را تمیز کرده،می شوئیم و می گذاریم آب آن برود. سبزی و برگ کاهو را ریز خرد می کنیم،تخم مرغ ها را در ظرفی شکسته با جوش شیرین و کمی نمک و فلفل مخلوط کرده،در صورت امکان با همزن برقی ،هم می زنیم تا کاملا کف کند. روغن را در تابه مناسبی می ریزیم،روی حرارت ملایم می گذاریم تا داغ شود. مایه کوکو سبزی را در روغن می ریزیم با پشت قاشق روی آن را صاف می کنیم. حرارت را ملایم می نمائیم ، در ظرف می گذاریم تا کوکو کمی بسته شود.
3 عدد تخم مرغ دیگر را در ظرفی می شکنیم.کمی زعفران حل شده در آب جوش و نمک و فلفل و بکین پادر در آن ریخته با همزن برقی ،خوب هم می زنیم تا کاملا کف کند.سیب زمینی چرخ کرده را با تخم مرغ مخلوط می نمائیم و این مایه را روی کوکو سبزی می ریزیم و سطح آن را را صاف می کنیم . در ظرف را می بندیم تا کوکو سیب زمینی هم کاملا بسته شود . بعد آن را به چهار قسمت به شکل مثلث می بریم و هر قطعه را برمی گردانیم تا روی کوکو سیب زمینی هم برشته شود و هر مثلث را به دو قسمت می بریم . در نتیجه 8 قطعه کوکوی دو رنگ به دست می آید. یک در میان در دیس گردی می چینیم و اطراف آنها را با حلقه های گوجه فرنگی و جعفری تزئین می نمائیم.

هیچ نظری موجود نیست: