صفحه نخست | انواع غذا | انواع شیرینی | انواع دسر | هنر پذیرایی و نکات آشپزی | Iranian Foods

۱۳۸۸ خرداد ۹, شنبه

کرم باواروآی آناناس

مواد لازم برای 6 تا 8 نفر
1 . کمپوت آناناس حلقه بزرگ - 1 قوطی بزرگ یا 2 قوطی کوچک
2 . شیر - نیم لیتر (2 لیوان)
3 . خامه - 350 گرم
4 . زرده تخم مرغ - 6 تا 7 عدد
5 . شکر - 200 گرم (1 لیوان معمولی)
6 . ژلاتین - 6 تا 7 ورق (20 گرم)
7 . وانیل - نصف قاشق چایخوری
طرز تهیه
زرد ه تخم مرغ و شکر و وانیل را با ماشین مخصوص می زنیم تا کاملا سفید سفت شود. شیر را جوشانده ، کم کم در زرده می ریزیم و هم می زنیم تا مخلوط شود.
ژلاتین را پس از خرد کردن در ظرفی ریخته ،کمی آب جوش روی آن می ریزیم ، به حدی که روی ژلاتین را بگیرد. ظرف را در ظرف دیگر محتوی آب جوش قرار می دهیم و ژلاتین را هم می زنیم تا کاملا حل شود.
بعد ژلاتین حل شده را به شیر و تخم مرغ اضافه می کنیم و خوب هم می زنیم تا این مواد کاملا با یکدیگر مخلوط شوند . مایه را می گذاریم سرد شود. بعد 100 گرم از خامه را کنار می گذاریم و 250 گرم از بقیه خامه را با مایه شیر و زرده تخم مرغ مخلوط می کنیم .
دو سه حلقه از آناناس را به قطعات کوچک خرد می کنیم و داخل کرم می ریزیم . کرم را در قالب مناسبی ریخته ، در یخچال می گذاریم تا کاملا بسته شود .
قالب کرم را در ظرف آب نیم گرم قرار می دهیم . آب باید تا لب قالب برسد. یک دقیقه تامل می کنیم،بعد ظرف مناسبی را روی دهانه قالب می گذاریم و کرم را در ظرف برمی گردانیم.
بقیه حلقه های آناناس را دو نیمه کرده ، دور کرم می چینیم و 100 گرم خامه را با 2 قاشق سوپخوری پودر قند مخلوط می کنیم . ظرف خامه را روی یخ قرار داده ، خامه را می زنیم تا سفت شده فرم بگیرد . بعد خامه را در قیف می ریزیم و اطراف و روی کرم را تزئین می کنیم.

هیچ نظری موجود نیست: