صفحه نخست | انواع غذا | انواع شیرینی | انواع دسر | هنر پذیرایی و نکات آشپزی | Iranian Foods

۱۳۸۸ اردیبهشت ۱, سه‌شنبه

سالاد مش

مش نوعی سبزی بسیار لطیف و خوش طعم شبیه بولاغ اوتی (آب تره یا شاهی آبی) می باشد. در خارج فراوان است . چنانچه این سبزی در دسترس نبود ، می توان از آب تره استفاده نمود.
مواد لازم برای 4 نفر
1 . مغز یک عدد کاهو
2 . 250 گرم مش
3 . 2 عدد گوجه فرنگی متوسط قاچ شده
4 . 4 تا 5 عدد تربچه نازک ورقه شده
5 . 1 عدد فلفل قرمز خلال شده
6 . 4 قطعه فیله ماهی قزل آلا سرخ شده (یا یک قوطی کنسرو ماهی تن)
طرز تهیه
مش دارای شن فراوان است ، باید آن را در ظرف بزرگ آب سرد ریخت و چندین بار باید آن را از روی آب گرفت و آب را عوض نمود تا شن آن کاملا رسوب کرده و آخرین آب بدون شن باشد. بعد مش تمیز شده را میان حوله می ریزیم تا آب آن گرفته شود .
برگ های کاهو را از هم جدا کرده ، می شوئیم و خشک می نمائیم . ظرف قشنگ مناسبی را انتخاب کرده ، دور آن را یک ردیف برگ کاهو می چینیم و مش و خلال فلفل و قطعات گوجه فرنگی را مخلوط نموده در سالادخوری می ریزیم و قطعات ماهی را دور آن می چینیم . بعد سس سالاد را به طریق زیر آماده می نمائیم
1 عدد پیاز سفید متوسط رنده شده را با دو قاشق سوپخوری سرکه و کمی نمک و فلفل و 4 قاشق سوپخوری روغن زیتون مخلوط می نمائیم و سس را روی سالاد می دهیم.
برای تزئین ، 2 عدد تخم مرغ پخته سفت را رنده کرده با 1 تا 2 قاشق جعفری ، نعناع و ترخان خرد کرده و کمی نمک و فلفل مخلوط می کنیم و آن را به شکل مخروط وسط سالاد می ریزیم . تربچه های حلقه شده را روی سالاد می ریزیم.
گیاه مش

سالاد مش

هیچ نظری موجود نیست: